Chcesz zredukować cellulit? Zacznij od wypróbowania bezinwazyjnych metod!
„Skórka pomarańczowa” to w dzisiejszych czasach zmora wielu osób. I nie jest prawdą, że taka niedoskonałość pojawia się wyłącznie wtedy, gdy mamy problemy z nadwagą. Z nieestetycznymi pofałdowaniami skóry, występującymi w okolicach ud i pośladków, borykają się także stosunkowo szczupłe osoby. Czy istnieją bezinwazyjne i skuteczne sposoby na to, aby uporać się z cellulitem?
Walkę ze „skórką pomarańczową” często rozpoczynamy w warunkach domowych. Niekiedy świetne rezultaty przynosi już samo stosowanie preparatów antycellulitowych, przejście na lekkostrawną dietę oraz regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Innymi słowy, na początku często sięgamy po bezinwazyjne sposoby redukowania nieestetycznych zmian skórnych. Okazuje się jednak, że z takimi metodami spotkamy się także w klinikach urody. Wybrane zabiegi ujędrniające są dowodem na to, że bezinwazyjną i skuteczną terapię antycellulitową można przeprowadzić również w gabinecie medycyny estetycznej. Warto przyjrzeć się bliżej takim kuracjom.
Fale radiowe na „skórkę pomarańczową”
Zabiegi z falami radiowymi uznaje się za jedne z najskuteczniejszych, gdy zredukowane mają zostać niedoskonałości skóry w okolicach twarzy, np. drobne zmarszczki, „chomiczki” czy cienie pod oczami. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie wspomnianej metody. Sprawdza się ona także przy niwelowaniu nieestetycznych pofałdowań skóry w okolicach ud i pośladków, zwanych najczęściej cellulitem. Jak konkretnie dochodzi do zredukowania tego problemu skórnego?
W przypadku zastosowania fal radiowych na cellulit kluczowe okazuje się to, że ciepło wytwarzane podczas zabiegu pozwala rozbić zalegające komórki tłuszczowe. A na tym nie koniec. Terapia RF pozwala usprawnić krążenie w obszarze poddawanym kuracji, a więc przyczynia się do szybszego usuwania ubocznych produktów przemiany materii z organizmu. Ponadto, fale radiowe pobudzają fibroblasty, czyli komórki skóry, do regeneracji oraz wytwarzania nowych włókien kolagenowych. To z kolei daje niemal natychmiastowy efekt liftingu obszaru zabiegowego.
Masaż podciśnieniowy i jego antycellulitowe działanie
Do grona bezinwazyjnych zabiegów gabinetowych, które pozwalają na ujędrnienie wybranych partii ciała, z pewnością zalicza się masaż podciśnieniowy. Co ciekawe, endermologię LPG można także wykorzystać do zredukowania cellulitu. Ta odmiana masażu jest wykonywana za pomocą głowicy z elektronicznie sterowanymi rolkami. Poruszanie nimi po skórze prowadzi do powstania fałdki, która dodatkowo jest rozwijana i zwijana z mniejszą bądź większą prędkością (w zależności od trybu pracy aparatury LPG).
Podobnie jak zabieg z falami radiowymi, masaż podciśnieniowy również pozwala rozbić zalegające komórki tłuszczowe, pobudza metabolizm i układ limfatyczny oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Wszystko to sprawia, że przy zastosowaniu endermologii LPG można skutecznie i bezboleśnie zredukować m.in. cellulit. Warto też podkreślić, że masaż podciśnieniowy jest wykonywany w jednoczęściowym stroju. Taki kostium stanowi ochronę przed zaciąganiem włosków i szczypaniem skóry.
Ujędrnianie okolic ud i pośladków za pomocą prądu
Elektrostymulacja przez lata kojarzyła się z profesjonalną metodą, która jest wykorzystywana przez sportowców m.in. do wyrzeźbienia i poprawy sprawności mięśni. Współcześnie jednak zabieg ten można coraz częściej spotkać w gabinetach medycyny estetycznej. I co najważniejsze, elektrostymulacja jest z powodzeniem stosowana np. przy redukowaniu nieestetycznych zmian skórnych, w tym cellulitu.
Działanie tego zabiegu opiera się na wykorzystaniu prądów o niskiej częstotliwości. Powodują one skurcze mięśni, co może odpowiadać zarówno intensywnemu treningowi na siłowni, jak i zwykłemu joggingowi. Innymi słowy, wykonanie elektrostymulacji jest równoznaczne z efektywnym wysiłkiem fizycznym. Ponadto, zabieg da się dostosować do indywidualnych potrzeb osoby, która zgłosi się do kliniki urody. Atutem elektrostymulacji jest także fakt, że metoda ta działa wybiórczo na partie mięśniowe i nie obciąża stawów (jak ma to miejsce przy niektórych ćwiczeniach fizycznych). I co najważniejsze, seria takich zabiegów pozwala zarówno na zredukowanie zlokalizowanego miejscowo nadmiaru tkanki tłuszczowej, jak i uelastycznienie skóry.
Artykuł na temat bezinwazyjnych terapii antycellulitowych powstał przy współpracy z gabinetem Qclinique.