Kolagen – Dlaczego Twoja skóra tak bardzo go potrzebuje

Kolagen – Dlaczego Twoja skóra tak bardzo go potrzebuje

Większość z nas zdaje sobie sprawę, że skóra wymaga szczególnej uwagi zimą i latem. Raz musimy ją chronić przed szkodliwym działaniem słońca innym razem musimy pamiętać, że zimowa pogoda, chłodny wiatr, mróz i suche powietrze w pomieszczeniach również niekorzystnie wpływają na skórę. Nadszedł więc u mnie czas w którym postanowiłam zadbać o jej zdrowie.

Spędziłam wiele godzin w internecie szukając dobrego sposobu. Znalazłam go i jego rezultaty chciałam opisać na swoim blogu. Posłużę się zdobyta wiedzą oraz zaprezentuję to co sama wybrałam. Zapraszam do artykułu!

 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Nr1 w pielęgnacji skóry!  Poznaj!

 

Kolagen – Definicja

Tak ceniony nie tylko w medycynie ale również w branży kosmetycznej kolagen to zgodnie z encyklopedyczną definicją oznaczenie białka o włóknistej strukturze, które stanowi jeden z najważniejszych składników ludzkiego oraz zwierzęcego organizmu. Jest odpowiedzialny za elastyczność, jędrność i wymagane nawilżanie skóry a także odbudowę jej komórek.

Jednak z wiekiem nasz organizm traci możliwość samoistnego tworzenia kolagenu w tkankach. Jego ubytki wywołują osłabienie elastyczności skóry oraz pojawienie się pierwszych zmarszczek. Braki w białku kolagenowym są również rezultatem występowania wielu chorób oraz przeciążenia układu kostno-stawowego.

kolagen w proszku

Aby zatrzymać proces pojawiania się ubytków kolagenu oraz w celu uzupełnienia jego braków na rynku kosmetycznym oferowane są w sprzedaży preparaty zawierające kolagen zwierzęcego bądź roślinnego pochodzenia zbliżonego strukturą do kolagenu ludzkiego. Ważne odkrycie pochodzących z Polski naukowców, którym udało się otrzymać najbardziej aktywny kolagen z białka rybiego pozwolił na stworzenie preparatów kosmetycznych z dużym skutkiem hamujących proces związany ze starzeniem się skóry. Kuracja przy jego użyciu daje bardzo zadowalające oraz bardzo szybkie efekty.

 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jak szybko nawilżyć skórę naturalnie? Sprawdź!

 

Na rynku branży produktów kosmetycznych można znaleźć dużo preparatów, których podstawę stanowi aktywny kolagen. Należą do nich między innymi tabletki na zmarszczki. Znajdujący się w nich kolagen wchłania się w jelicie i ponieważ nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany praktycznie cała jego zawartość zostaje przyswojona przez organizm. Pozyskiwany z ryb kolagen w krótkim czasie uzupełnia naturalne braki i wręcz natychmiast poprawia stan naskórka hamując proces starzenia.

Polecany przez fachowców w dziedzinie kosmetologii aktywny kolagen na skórę może również stanowić skład kremów oraz balsamów. Kolagen do twarzy w postaci kremu wzbogacony jest dodatkowo o inne czynne składniki, które łącznie bardzo dobrze wpływają na stan skóry poprawiając jej elastyczność i spłycając już widoczne zarówno zmarszczki mimiczne jak i te będące efekt upływu wieku.

Nie licząc przyjmowania środków zawierających białko kolagenowe warto również zadbać o prawidłową dietę. Spożywanie odpowiednich produktów bogatych nie tylko w białko włókniste ale również w witaminy z grupy C, A , E oraz siarkę, które wspierają struktury kolagenowe można także w nieco mniej spektakularny sposób w porównaniu do preparatów z aktywnym kolagenem poprawić kondycję naskórka i przyhamować proces starzenia się.

kolagen do picia

Dieta bogata w kolagen – Sprawdź jak dostarczyć kolagen do organizmu

Dieta bogata w kolagen opiera się głównie na spożywaniu białka rybiego, którego budowa najbardziej przypomina ludzką. Warto do swojego codziennego menu wprowadzić galaretki rybne i świeże ryby. Oczekiwane rezultaty można również uzyskać częściej sięgając po galarety mięsne bądź owocowe. Zawarte w nich białko kolagenowe w zdecydowanie mniejszym stopniu przyswajalne jest niż kolagen rybi ale w dużym stopniu uzupełnia jego braki w naszym organizmie.

Dla wsparcia struktur kolagenowych tkanek można sięgać po warzywa i owoce o zwiększonej zawartości witaminy C takie jak na przykład żurawina, cytrusy i chili, witaminy A, którą znajdziemy w marchewce, burakach i dyni oraz spożywać migdały, orzechy oraz oleje roślinne bogate w witaminę E.

Kolagen z ryb morskich – skąd zainteresowanie?

Kolagen czyli białko włókniste znajdujące się w większości tkanek naszego organizmu w tym także i odpowiada przede wszystkim za jędrność, elastyczność oraz odbudowę komórek. Jednak z upływającym czasem, w wieku po ukończeniu dwudziestu pięciu lat organizm traci umiejętność samodzielnej produkcji kolagenu a pojawiające się w w tkankach braki wyraźnie osłabiają prawidłowe funkcje organizmu oraz są powodem pojawiania się pierwszych zmarszczek.

 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Popraw wygląd włosów, skóry i paznokci! Sprawdź sama!

 

Od dawna w branży kosmetycznej polecane są preparaty zawierające kolagen zwierzęcy, których użycie wyraźnie poprawia kondycję skóry. Jednak ze względu na różnice między kolagenem pozyskiwanym z białka zwierzęcego a kolagenem wytwarzanym przez organizm człowieka jego stosowanie nie zawsze zapewnia spektakularne efekty. Nasz organizm przyswaja tylko niewielką ilość dostarczanego kolagenu, który nie w dostateczny sposób uzupełnia jego ubytki. Dopiero pojawienie się w sprzedaży aktywnego kolagenu z ryb zrewolucjonizowało rynek branży kosmetycznej i przyniosło potwierdzone badaniami naukowymi rezultaty.

Kolagen naturalny – trochę historii

Pozyskany po raz pierwszy przez gdańskich naukowców w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku kolagen z ryb morskich ma prawie taką samą strukturę oraz właściwości jak kolagen wytwarzany przez ludzki organizm. Naukowcom udało się wyizolować go bezpośrednio z rybiej skóry a po rozpuszczeniu w wodzie okazał się doskonałym a przy tym bezpiecznym preparatem w szybkim tempie uzupełniającym braki kolagenu w ludzkim organizmie. Nie tylko świetnie się wchłania ale co jest najważniejsze w stu procentach jest przyswajalny przez nasze tkanki.

Jak pokazują liczne badania naukowe spożywany w postaci płynu czy w kapsułkach morski kolagen nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany przez organizm co w jednoznaczny sposób potwierdza, że prawie jego sto procent uzupełnia powstałe w tkankach ubytki. Tak wysoka skuteczność sprawia, że preparaty właśnie z czynnym kolagenem pozyskiwanym z białka rybiego zapewniają naprawdę spektakularne rezultaty i już w po kilku dniach od momentu rozpoczęcia stosowania pojawiają się pierwsze efekty.

Kolagen roślinny vs. zwierzęcy

W porównaniu do innych preparatów z zawartością kolagenu zwierzęcego czy roślinnego hydrolizowany kolagen rybi zajmuje bardzo wysoką lokatę w skuteczności i zarówno przez naukowców jak i specjalistów w zakresie kosmetologii uważany jest za numer jeden wśród preparatów mających za zadanie poprawić elastyczność skóry i likwidujących zmarszczki.

 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Naturalna odnowa włosów, skóry i paznokci! Sprawdź!

 

Wybierając nawet preparaty zawierające aktywny kolagen rybi w postaci kremów, żelów i balsamów trzeba bezwzględnie pamiętać, że również one różnią się nie jedynie jakością ale co się z tym wiąże również swoją skutecznością. Największą skuteczność posiadają kolagenowe preparaty kosmetyczne o podwyższonej zawartości hydroksyproliny, która szybko a przy tym bezproblemowo przenika z warstwy naskórka do skóry właściwej i uzupełnia istniejące w niej ubytki kolagenu. Ich użycie gwarantuje szybkie wygładzenie skóry, spłycenie zmarszczek oraz zwiększenie jej elastyczności.

Czy preparaty kolagenowe rzeczywiście są skuteczne?

Ostatnio preparaty kolagenowe podbijają rynek kosmetyczny zapewniając wyjątkowe efekty w zakresie poprawy kondycji tkanki skórnej, włosów i paznokci a nawet skutecznego zatrzymania procesów starzenia się naskórka. Czy kolagen to prawdziwy fenomen czy tylko kolejne zwodnicze zapewnienie firm kosmetycznych?

kolagen na zmarszczki

Od chwili laboratoryjnego zbadania własności kolagenu naukowcy wciąż pracują nad stworzeniem bezpiecznego dla naszego organizmu środka, który uzupełniałby skutecznie jego ubytki a nawet stymulował bądź przywrócił jego produkcję. W pierwszej fazie na rynek branży kosmetycznej zostały wprowadzone preparaty , które zawierały w składzie kolagen pozyskiwany z białka zwierząt. Ze względu na różniącą się budowę zwierzęcego białka kolagenowego od białka ludzkiego kuracja z ich stosowaniem odnosiła efekty ale nie tak widoczne jakich się spodziewano.

Kolagen naturalny w kosmetyce – Jak na jego popularność mieli wpływ Polacy

Dopiero przełomem na rynku kosmetycznym stało się odkrycie polskich naukowców, którym udało się pozyskać kolagen z białka rybiego. Jego własności są bardzo zbliżone do kolagenu człowieka więc bardzo dobrze wchłaniany jest przez organizm i krótkim czasie uzupełnia pojawiające się w nim braki. Naturalny kolagen oferowany w dzisiejszej sprzedaży pod nazwą kolagenu aktywnego zrewolucjonizował całą branżę kosmetyczną i stał się najskuteczniejszym pośród środków dostępnych na współczesnym rynku.

Kolagen rybi – bezwzględnie najlepszy!

Zarówno liczne badania naukowe jak również opinie osób które zdecydowały się na kurację z użyciem naturalnego kolagenu pozyskiwanego z białka ryb morskich poświadczają skuteczność w postaci nie tylko poprawienia się sprężystości tkanki skórnej ale także zahamowania procesów jej starzenia.

Aktywny kolagen oferowany jest sprzedaży w różnej formie. Wytwórcy polecają zarówno kolagen w tabletkach, w żelu jak i kolagen w formie płynnej. Stosowany we wszystkich postaciach nie przechodzi procesu metabolizmu ani nie jest wydalany co oznacza że prawie w całości wchłaniany jest przez organizm. Tak ogromna dawka kolagenu przyswajana w niezwykle krótkim czasie uzupełnia pojawiające się z wiekiem braki efektywnie poprawiając stan skóry.

kolagen naturalny opinie

Ponieważ białko kolagenowe posiada także olbrzymi wpływ na strukturę włosów można również poddać się kuracji poprawiającej ich kondycję. W sprzedaży można również bez problemu dostać kolagen do włosów, którego użycie tak samo jak w przypadku naskórka odnosi spektakularne rezultaty. Preparaty kolagenowe zalecane są do stosowania nie tylko w celu poprawy budowy włosa ale także hamują wypadanie włosów nawet łysienie plackowate. Używa się je podobnie jak maski nakładając na umyte włosy i po upływie niespełna pół godziny spłukując.

Jaki kolagen wybrać ?

Już od kilu lat ogromnym zainteresowaniem na rynku kosmetycznym cieszy się kolagen, który jak poświadczają badania ma dobry wpływ na stan skóry i zmniejsza zarówno pojawiające się z upływem wieku zmarszczki jak i tak zwane zmarszczki mimiczne , które są efektem robienia grymasu twarzy. Jednak zanim sięgniemy po preparat z kolagenem warto dowiedzieć się czym jest oraz poznać jego właściwości.

Ze względu na swoje własności znajduje ogromne zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Stanowi nie wyłącznie cenny składnik kremów bądź balsamów ale również w czystej postaci wykorzystywany jest w chirurgii kosmetycznej miedzy innymi do zwiększania objętości ust.

najlepszy kolagen

Na rynku kosmetycznym największe rezultaty w poprawie stanu skóry zapewnia kolagen aktywny. Jego nadzwyczaj skuteczne własności potwierdziły przeprowadzone badania kliniczne i zdaniem specjalistów w branży jest najlepszym na dzień dzisiejszy wśród dostępnych w sprzedaży preparatów. Pozyskiwany z rybiego białka aktywny kolagen w odróżnieniu od innych preparatów posiada niezwykle podobną do kolagenu ludzkiego strukturę dlatego właśnie bardzo dobrze przyswajany jest przez organizm zapewniając szybkie efekty po rozpoczęciu kuracji.

 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Lepsza kondycja skóry w 2 tygodnie! Sprawdź jak!

 

Aktywny Kolagen w płynie

Aktywny kolagen dostępny jest w różnych postaciach. Bardzo dużym zainteresowaniem w ostatnim cieszy się kolagen do picia. Płynna postać preparatu wchłaniana bezpośrednio przez organizm już w przewodzie pokarmowym szybko zostaje przyswojona i w zaledwie dwanaście godzin od spożycia uzupełnia braki w skórze. Płyn kolagenowy nie ma smaku i można go dodawać zarówno do wody czy soków jak również koktajli owocowych. Dla zwiększenia efektywności kolagenu można go przyjmować łącznie z innymi płynnymi preparatami o wysokiej zawartości witaminy C.

Kolagen w kapsułkach

Alternatywę dla preparatu w postaci płynnej stanowi kolagen w kapsułkach. Tak samo jak w płynie kolagenowym w składzie kapsułek znajduje się aktywne białko pochodzenia rybiego o zbliżonej budowie do kolagenu ludzkiego. Kolagen w kapsułkach w niemalże stu procentach przechodzi proces anabolizmu co oznacza, że nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany przez organizm. Dostarczony w kapsułce kolagen w całości wykorzystywany jest przez organizm do odbudowy komórek. Preparat wchłania się bezpośrednio przez jelito i szybko przyswojony zostaje przez organizm.

kolagen w proszku

Aktywne białko rybiego pochodzenia dostępne jest również w sprzedaży w postaci lekkiej konsystencji balsamów raz kremów. Kolagen do ciała poprawia kondycję tkanki skórnej i zalecany jest do jej regularnej pielęgnacji. Podczas kuracji z wykorzystaniem preparatu w postaci balsamu czy kremu absorbowany przez skórę kolagen uzupełnia ubytki co w efekcie sprawia, że staje się bardziej gładka i sprężystsza.

 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Przywróć swoje naturalne piękno! Sprawdź metodę!

 

Bez wglądu na postać preparatu , który zawiera aktywny kolagen w postaci białka rybiego jego skuteczność jest taka sama dlatego formę kuracji można dopasować tylko do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego.

5 thoughts on “Kolagen – Dlaczego Twoja skóra tak bardzo go potrzebuje

  1. Bardzo ciekawy wpis, obszernie i na temat. Należy dodać, że skórę mamy tylko jedną i niestety z wiekiem jest ona w coraz gorszym stanie, dlatego tak warto o nią dbać uzupełniając organizm odpowiednimi mikroelementami i składnikami.

  2. Kolagen jest bardzo potrzebny, szczególnie po 30 roku życia. Kiedy to nasze narządy są już nieco zużyte i potrzebują wspomagacza. Na przykład, kiedy boli nas kolano. Codzienna dawka kolagenu, może rozwiązać problem.

  3. Fantastyczny wpis. Naprawdę, bardzo wyczerpujący i przede wszystkim przydatny. Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego sposobu opisania kolagenu.
    Pozdrawiam.

  4. Ja tam mam kolagen z ryb słodkowodnych, który kupiłem z myślą o moich stawach, z ktorymi mam problem. Mojej mamie np bardzo pomógł przy reumatoidalnym zapaleniu stawów.A który kolagen wybrać? gdybym miał sie jeszcze raz decydować to na pewno znów bym wybrał ten który mam obecnie;)

  5. Super wpis ja też używam kolagenu, ale innej firmy. Od lat jestem wierna Collagenowi od Nutri Clinic. Jest on 100% naturalny, pozyskiwany z ryb, nie ma zapachu ani smaku. Ostatnio ulepszyli formułę i jeszcze lepiej się rozpuszcza w wodzie. Polecam bardzo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.