Bóle stawów u psa – suplementy na stawy

Bóle stawów u psa – suplementy na stawy

Choroby stawów u zwierząt oraz suplementy na stawy. Czynnikami sprzyjającymi rozwijaniu się chorób stawów są wiek, rasa, tryb życia, czy też otyłość psa. Kłopoty takie zdarzają się w przypadku wszystkich stawów? Hipotetycznie w każdym stawie może dojść do zwyrodnienia, z zasady jednak są to staw biodrowy, kolanowy, ramienny, nadgarstkowy, stępowy czy też łokciowy.

Jak przejawia się choroba?

Na płaszczyźnie chrząstki stawowej dochodzi do mikrouszkodzeń i formują się nieprawidłowe struktury, maź stawowa jest w znacznie mniejszej ilości, zmniejsza się szpara stawowa – czego rezultatem jest ból i ograniczenie ruchomości stawu. Łatwo wtedy spostrzec sztywność chodu, krzywizny lub nieregularność chodu. Ze względu na bolesność stawów zwykle zwierzęta unikają zabaw i objawia się niechęć do pieszczot. Pechowo schorzenie ma charakter postępujący i bez stosowania odpowiedniego leczenia stan kliniczny może ulegać ciągłemu pogorszeniu a ból będzie się powiększać. Diagnozę omawia lekarz weterynarii na podstawie spostrzeżeń właściciela, badania stawów oraz zdjęć RTG.

Jakie są procedury kuracji?

Odpowiednie leczenie zmniejsza bóle stawów, stan zapalny oraz zapobiega dalszemu progresowi choroby, sprawia że zwierzę odzyskuje energie życia. Leczenie wymaga długotrwałego podawania przepisanych przez lekarza weterynarii preparatów – są to zwykle suplementy na stawy z grupy niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) oraz chondroprotetyki takie jak Vetinea Arthro.

Suplementy na stawy stanowią bardzo istotny element leczenia, dlatego, że zapewniają odnowę chrząstki stawowej i chronią przed dalszymi uszkodzeniami. Vetinea Arthro można podawać jednocześnie z niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi (np. karprofen, meloksykam) przepisanymi przez lekarza weterynarii.

bóle stawów u psa

Takie połączenie wykazuje ogromnie korzystne działanie w terapii choroby zwyrodnieniowej stawów. Należy pamiętać, że chondroprotetyki takie jak Vetinea Arthro zapewniają ukierunkowane i utrzymujące się działanie zdecydowanie korygujące pracę stawów i regenerację chrząstki stawowej.

Jak działają suplementy na stawy, np. Vetinea Arthro?

Vetinea Arthro jest specjalistycznym suplementem normalizującym metabolizm chrząstki stawowej i usprawniającym pracę stawów. Chrząstki mają skłonności do odbudowywania swojej powierzchni, potrzebują jednak do tego odpowiednich składników budulcowych. Vetinea Arthro dodaje niezbędnych składników do regeneracji chrząstek stawowych oraz do syntezy mazi stawowej, dzięki czemu mamy prawidłowe „naoliwienie” stawów.

W składzie preparatu znajdują się wyłącznie substancje o sprawdzonej skuteczności w chorobach stawów.

Najważniejsze części substancji międzykomórkowej tkanki chrzęstnej są to glukozamina i chondroityna. Biorą udział w odnowie chrząstki stawowej, zapobiegają mikrouszkodzeniom stawów powstającym podczas aktywności ruchowej i zapobiegają zatem powstawaniu szkodliwych dla zdrowia zwierzaków stanów zapalnych. Witamina C i mangan biorą udział w tworzeniu kolagenu, który jest bardzo ważnym składnikiem substancji międzykomórkowej. Wyciąg z Czarciego ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Substancja ta bardzo ogranicza bolesność i obrzęk stawów.

Składniki Vetinea Arthro bronią chrząstkę stawową przed dalszymi uszkodzeniami, zatrzymują procesy chorobotwórcze i stymulują regeneracje chrząstki stawowej.

Składniki Vetinea Arthro na ratunek stawom!

Glukozamina

Jest to organiczny naturalny związek chemiczny, pochodna glukozy. Obecna występuje w wysokich dużych stężeniach w stawach i tkance łącznej. Wykorzystywana używana jest przez organizm do wytwarzania produkowania cząsteczek cząstek o bardziej skomplikowanych strukturach budowach, które biorą udział w regeneracji odnowie uszkodzonych chrząstek stawowych.

vetinea arthroWielu mnóstw lekarzy weterynarii uważa glukozaminę jako substancję niezbędną podczas rekonwalescencji leczenia wszelkich chorób zwyrodnieniowych. Stwierdzają także, że glukozamina uśmierza ból i stany zapalne przede wszystkim w przypadkach reumatoidalnego zapalenia stawów, głównie u starszych pacjentów. Substancja ta zwiększa zakres ruchów, wspomaga leczenie zwyrodnień powstałych z wiekiem lub uszkodzonych stawów kolanowych czy łokciowych. Niezmiernie bardzo istotny jest fakt, iż glukozamina nie powoduje przysparza skutków ubocznych tak jak np. niesteroidowe leki przeciwzapalne, które tylko maskują ból. Glukozamina natomiast nie tylko uśmierza ból, ale i regeneruje uszkodzone chrząstki stawowe.

Warto dodać, że efekty stosowania zażywania glukozaminy zauważalne są po około 2 tygodniach regularnego stosowania. Dlatego suplementy takie jak Vetinea Arthro należy stosować co najmniej przez 3 miesiące, aby efekty były zadowalające. Preparaty zawierające glukozaminę należy stosować w trakcie posiłku. Dlatego też zawartość kapsułki dosypujemy naszym pupilom do jedzenia. Substancja ta jest bardzo łatwo przyswajalna przez organizm a ten bardzo dobrze na nią reaguje.

Chondroityna

Jest to związek chemiczny zaliczający się do mukopolisacharydów. Jest to substancja endogenna, czyli produkowana przez organizm zwierzęcia. Jej głównym miejscem występowania jest chrząstka stawowa.
Chondroityna wykazuje największą skuteczność w postaci siarczanu, dokładnie tak jak w przypadku suplementu Vetinea Arthro.

Substancja ta jest niesamowicie istotna, ponieważ zmniejsza uczucie tarcia pomiędzy powierzchniami stawowymi. Dodatkowo także stymuluje organizm zwierzęcia do produkcji mazi stawowej, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie stawów. Dzięki czemu struktura stawów nie ulega uszkodzeniu, a jakość i zakres ruchów zostaje zachowana na prawidłowym poziomie.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest połączenie siarczanu chondroityny z witaminą C. Taki związek gwarantuje, że organizm dostaje informacje o wzmożonej produkcji kolagenu.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy zaliczamy do polisacharydów. Występuje w wielu tkankach, ale także w chrząstkach stawowych i płynie maziowym – lepkiej substancji zmniejszające tarcie pomiędzy powierzchniami stawowymi, chroniąc je przed nadmiernymi uszkodzeniami.

Ze względu na swą unikalną strukturę kwas hialuronowy często wykorzystywany jest do leczenia i przeciwdziałania choroby zwyrodnieniowej stawów. Substancja ta powinna być zawarta w suplemencie na stawy – tak jak ma to miejsce w Vetinea Arthro.

Niestety, jak udowodniły badania, na skutek przebytych urazów oraz wraz z wiekiem czasem ilość kwasu hialuronowego w mazi stawowej jest o wiele mniejsza. W związku z czym traci ona swoją sprężystość i lepkość. Tylko właściwy jej poziom zapewnia prace stawów w odpowiednim zakresie. Niedobór kwasu hialuronowego przejawia się dolegliwościami bólowymi oraz pogorszeniem motoryki ruchowej stawów. Dlatego po przebytych urazach koniecznie trzeba sięgnąć po suplementy na stawy zawierające kwas hialuronowy, takie jak Vetinea Arthro.

Czarci pazur

Roślina ta dzięki swoim składnikom aktywnym, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Szczególnie wyjątkowo wpływa na stany zapalne stawów. Co ciekawe jego skuteczność porównywalna jest z środkami farmakologicznymi stosowanymi w stanach zapalnych i bólowych. Uśmierza bóle mięśniowe i kostne, doskonale sprawdza się przy reumatyzmie i artretyzmie.Dlatego też substancja ta powinna być zawarta w preparacie przeznaczonym na problemy ze stawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.