Fala uderzeniowa w medycynie sportowej

Fala uderzeniowa w medycynie sportowej

„Sport to zdrowie” głosi popularne przysłowie. Jednak zarówno wyczynowe, jak również amatorskie uprawianie sportu może wiązać się z wieloma dolegliwościami oraz kontuzjami. Na szczęście istnieje sprawdzona i skuteczna metoda z wykorzystaniemfali uderzeniowej, która przynosi oczekiwane rezultaty w krótkim czasie. Coraz więcej osób w ramach rehabilitacji dla profesjonalistów i amatorów sportowych korzysta z zabiegów z fali uderzeniowej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety tej coraz popularniejszej metody.

Fala uderzeniowa: w jaki sposób działa?

Działanie fali uderzeniowej polega na przenoszeniu w miejsce na skórze pacjenta dotknięte bólem i stanem zapalnym wysokiej dawki energii, która jest generowana przez specjalnie do tego celu stworzone urządzenie. Podczas sesji trwającej średnio około 15 minut terapeuta z pomocą profesjonalnego sprzętu przyczynia się do zajścia w tkankach licznych procesów, które docelowo mają wyeliminować u pacjentów dolegliwości bólowe oraz pogorszenie sprawności ruchowej. Przede wszystkim mówimy tutaj o przyśpieszeniu krążenia krwi w organizmie, poprawie metabolizmu, w wyniku powstałych urazów komórki zaczynają produkować kolagen.

Dzięki terapii falą uderzeniową dochodzi do pobudzenia w organizmie pacjenta naturalnych procesów samoleczenia. Jednocześnie terapia działa przeciwbólowo oraz regenerująco na organizm. Jak wynika z najnowszych opublikowanych badań skuteczność tej metody leczenia sięga nawet do 95%. Oznacza to niezwykle dużą grupę zadowolonych pacjentów, którzy mogą powrócić do dawnej aktywności fizycznej.

fala uderzeniowa warszawa

Terapia falami uderzeniowymi dla profesjonalnych sportowców

Osoby, które zajmują się sportem zawodowo, zdają sobie sprawę z tego, jak wiele zagrożeń i nieprzyjemnych dolegliwości mogą pociągać za sobą codzienne, nierzadko bardzo męczące treningi. Organizm sportowca wyczynowego każdego dnia wystawiony jest na osiąganie a nawet przekraczanie granic swojej wytrzymałości fizycznej. Nic więc dziwnego, że bardzo często dochodzi do makro oraz mikrouszkodzeń narządu ruchu.

Statystyki pokazują, że ponad połowa wszystkich urazów, które przytrafiły się sportowcom powstała jako konsekwencja przeciążenia organizmu. Żaden sportowiec wyczynowy nie może jednak pozwolić sobie na zbyt długą przerwę od treningów i rezygnacji z udziału w kolejnych zawodach sportowych. Każda nieobecność na treningu może skutkować osłabienie formy, brakiem wsparcia dla swojej drużyny, a z punktu widzenia bardziej materialnego – utratą środków finansowych. Zabiegi z fali uderzeniowej cieszą się zatem dużą popularnością wśród sportowców, jako szybka i skuteczna metoda pozbycia się bólu.

 

Zabiegi z fali uderzeniowej dla amatorów sportowych

Sport przyciąga nie tylko profesjonalnych zawodników, którzy decydują się poświęcić swoje życie dla osiągania coraz lepszych wyników. Istnieje również duża grupa amatorów, którzy również podczas treningów narażeni są na różnego rodzaju urazy. Jak wynika z obserwacji, w przypadku amatorów sportowych do urazów najczęściej dochodzi podczas braku wykonania odpowiedniej rozgrzewki, jak również w wyniku przecenienia możliwości i wytrzymałości swojego organizmu. Zbyt intensywny, za długi, nieodpowiednio dobrany do predyspozycji trening skutkuje kapitulacją organizmu, który odpowiada na to bolesnymi urazami.

Do gabinetów ortopedów lub fizjoterapeutów każdego dnia zgłasza się duża liczba osób, którzy skarżą się na silne bóle i mają stany zapalne ciała. Aby temu zaradzić również stosuje się falę uderzeniową. Jej szybkie i trwałe rezultaty pomagają w krótkim czasie i bezinwazyjnie uporać się z uciążliwym i utrudniającym wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych bólem.

fala uderzeniowa

Terapia falami uderzeniowymi prywatne gabinety

Coraz większa liczba prywatnych gabinetów zajmujących się rehabilitacją posiada w swojej ofercie leczenie falami uderzeniowymi. W naszych placówkach w Krakowie i Warszawie pacjenci mają możliwość skorzystania z profesjonalnych zabiegów wykonywanych przez doświadczonych i wyspecjalizowanych terapeutów. Wskazań do podjęcia leczenia jest bardzo dużo, do najbardziej popularnych z nich należy przeszywający ból w pięcie zaraz po wstaniu z łóżka, dokuczliwy ból podczas otwierania zamka w drzwiach oraz przy przekręcaniu kluczy. Powyższe dolegliwości to zaledwie wierzchołek „góry lodowej” dolegliwości, z którymi skutecznie upora się terapia. Wszystkie osoby cierpiące zachęcamy do kontaktu i do umówienia się na konsultację specjalistyczną. Zamiast każdego dnia zmagać się z bólem, warto skorzystać z kilku sesji, aby móc w pełnić cieszyć się zdrowiem i doskonałym samopoczuciem, bez dokuczliwych i utrudniających normalne funkcjonowanie dolegliwości.

 

Więcej szczegółów na stronie: https://fala-uderzeniowa.warszawa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.