Materace z końskim włosiem

Materace z końskim włosiem

Materace bardzo twarde oprócz podwójnej warstwy kokosowej posiadają dodatkowo warstwę końskiego włosia. Dzięki wysokiej odporności na wgniecenia i odkształcenia została użyta jako mata by wzmocnić i ustabilizować konstrukcję materaca przeznaczonego dla osób ważących ponad 120 kg.

Końskie włosie

To ekologiczny i naturalny surowiec. Pozyskiwany jest z końskiego ogona lub grzywy. Przed umieszczeniem go w materacu przechodzi długi proces odpowiednio go przygotowujący do pełnionej roli. Przede wszystkim jest oczyszczany z wszystkich biokomponentów. Dzięki temu nie uczula osoby wrażliwe na alergeny pochodzenia zwierzęcego.

Materace z końskim włosiem są hipoalergiczne, mają właściwości antybakteryjne. Dzięki zdolnością higroskopijnym są odporne na wilgoć, pochłaniają jej nadmiar ale natychmiast oddają do otoczenia. Wchłaniają pot wydzielany podczas snu, ale nie pozwalają by wnikał on wewnątrz materaca. Materace z końskim włosiem posiadają dobrą cyrkulację powietrza. Wentylują materac, co również pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz chroni materac przed szkodliwymi patogenami. Najlepsze materace z końskim włosiem znajdziesz na https://sweetsen.pl/materace-kieszeniowe-z-konskim-wlosiem

Materace z końskim włosiem i kokosem

Końskie włosie nie występuje w materacach samodzielnie lecz zawsze w połączeniu z podwójną warstwą kokosową. Stanowi podkład pod te warstwy. Kokos jest również naturalnym składnikiem materaca. Pozyskiwany z bogatych w sole mineralne łupin orzecha kokosowego. Powstaje ze sztywnych i zbitych włókien łupiny. Utwardza materac i podobnie jak końskie włosie stabilizuje jego konstrukcję.

Materace bardzo twarde należy dobierać ściśle do wagi. U lżejszych osób mogą powodować duży dyskomfort. Będą niewygodne, nie zapewnią właściwego podparcia dla kręgosłupa, bioder i ramion. Ciało może być obolałe i odrętwiałe z powodu niskiej elastyczności materaca z końskim włosiem i kokosem. Może powodować sztywność karku i bóle mięśni. Kończyny mogą drętwieć i cierpnąć z powodu utrudnionego przepływu krwi.

Osobom ciężkim zapewni stabilne podparcie i komfort.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.