Jak dobrać buty do garnituru?

Jak dobrać buty do garnituru?

Garnitur to podstawowa męska garderoba na wielkie okazje. Mężczyzna w garniturze zawsze przyciąga uwagę kobiet (oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa!) i sprawia lepsze, bardziej poważne wrażenie na mężczyznach. Jest postrzegany jako elegancki, odpowiedzialny i godny zaufania. Nie ulega też wątpliwości, że ważnym uzupełnieniem jego stroju, który jeszcze mocniej wpłynie na postrzeganie go przez innych, będą buty. Jak je zatem dopasować?

Czy to mogą być zwykłe buty casualowe?

Wielu mężczyzn zadaje sobie to pytanie, a moda na buty casualowe, na przykład gładkie sneakersy, które zakładane są do garnituru, a jeszcze częściej zestawu koordynowanego, wciąż rośnie. I choć dla wielu mężczyzn to najbardziej wygodne rozwiązanie, nie ulega wątpliwości, że nie jest idealne. Takie buty po prostu nie prezentują się tak bardzo wytwornie jak klasyczne męskie półbuty. I właśnie dlatego należy koniecznie zadbać o dobór innego modelu.

Męskie półbuty do garnituru. Jak powinny wyglądać?

Klasyczny model męskich pantofli cechuje się kilkoma ważnymi zasadami. Przede wszystkim są to półbuty sięgające kostki, z cholewką dobrze dopasowaną do stopy. Tego typu buty powinny być stosunkowo przylegające, jednak nie za sprawą zasznurowania, a samej budowy cholewki. Sznurowadła są jedynie pomocą do zakładania i zdejmowania butów, nie odpowiadają jednak za ich bezpośrednie dopasowanie.

Nie oznacza to jednak, że sznurowadła nie są ważne. Wręcz przeciwnie! Są bardzo ważne, ponieważ ich wygląd bardzo mocno rzutuje na charakter obuwia. Właśnie dlatego należy wybrać półbuty z cienkimi sznurowadłami, w tym samym kolorze co cholewka. Zazwyczaj takie obuwie posiada tylko kilka dziurek (maksymalnie pięć) i może mieć dekoracyjne sznurowanie.

Nie bez znaczenia jest także kształt podeszwy. Powinna być cienka, estetyczna, z lekko zaznaczonym obcasem. W tym przypadku odpadają wszelkiego rodzaju platformy, które w ogóle go nie posiadają. Jednocześnie podeszwa nie powinna rzucać się w oczy.

Skóra licowa czy inny materiał?

Wybór materiału, z jakiego wykonane są buty męskie do garnituru, bardzo mocno wpłynie na ostateczny wygląd mężczyzny. Najbardziej eleganckie i jednocześnie uniwersalne z całą pewnością będą buty ze skóry licowej na wysoki połysk. Doskonale sprawdzą się do wszystkich typów garniturów i na wszystkie okazje.

Jednak można sięgnąć także po inne męskie pantofle. Panowie mogą wybierać spośród lakierek czy butów zamszowych. One także będą estetycznym uzupełnieniem garnituru, jednak nie można wybierać ich na wszystkie okazje. Buty zamszowe bardziej sprawdzą się podczas luźniejszych niż oficjalnych spotkań. Z kolei lakierki zakłada się jedynie do najbardziej formalnego stroju, takiego jak smoking.

Kolor butów

Ważny jest też kolor butów, które mają zostać dopasowane do garnituru. W sklepie Brilu znajdziesz szeroką gamę kolorystyczną, która pomoże ci wybrać odpowiednie buty. Najbardziej uniwersalne i klasyczne zawsze będą modele czarne i brązowe, które możesz dodać do wszystkich garniturów. Jeśli jednak zależy ci na bardziej unikatowej stylizacji, możesz zdecydować się też na obuwie szare, granatowe czy bordowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.