Kremy na dzień, kremy na noc – jak wybrać odpowiednie?

Kremy na dzień, kremy na noc – jak wybrać odpowiednie?

Tylko część z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest odpowiednia pielęgnacja twarzy. Ma to oczywiście wiele powodów, po pierwsze dzięki niej nasza skóra może być nieskazitelna. Drugim powodem jest to, iż w ten sposób można zapobiec starzeniu się skóry, a tym samym zmarszczki staną się czymś, czym niepokoić będzie się trzeba znacznie później. Jednym z najważniejszych powodów, aby wprowadzić w życie odpowiednią pielęgnację twarzy jest to, iż w ten sposób zapobiegać można uciążliwemu nowotworowi skóry. Produkty, których w tym celu używamy nie mogą być przypadkowe, powinno się je wybrać z głową, dobrać do typu skóry. Skład jest w tym przypadku niezwykle istotny. Pamiętaj, że na kosmetykach do pielęgnacji twarzy nie ma co oszczędzać! To samo tyczy się specjalnych kremów na dzień i na noc! Sprawdź, jak wybrać odpowiednie!

Jak wybrać krem na dzień?

Krem na dzień jest niezwykle istotnym elementem, w który zdecydowanie warto zainwestować. Jest on tak samo ważny latem, jak i zimą. Powinniśmy więc wybierać rozsądnie, dzięki temu będziemy mogli zachować nieskazitelną cerę przez jak najdłuższy czas. Wiadomym jest, że inny krem sprawdzi się dobrze w przypadku skóry dojrzałej, a inny w przypadku skóry młodej. To jednak najczęściej sprecyzowane jest na opakowaniu. Kremy na dzień zazwyczaj powinna cechować lekka formuła, powinny móc stanowić bazę pod makijaż. Przede wszystkim skup się na tym, aby był to krem z filtrem, nie szalej tutaj z jego mocą, więcej wcale nie oznacza lepiej. Antyoksydanty czy witamina C są niezwykle cennymi składnikami, zwróć uwagę na to, aby znajdowały się w składzie kremu. Pamiętaj, aby nakładać go na dokładnie oczyszczoną skórę!

Jaki krem będzie odpowiedni na noc?

Kremy na noc charakteryzować się powinny zupełnie innymi wartościami niż te na dzień. Przede wszystkim, powszechnie znanym faktem jest, iż ich skład zwykle należy do tych ,,cięższych’’. Tak samo jak te na dzień, przede wszystkim powinny zostać dobrane do wieku. Zazwyczaj starsze kobiety decydują się na kremy przeciwzmarszczkowe. Wybierając krem na noc powinnaś zwrócić uwagę na to, aby był on jednocześnie intensywnie odżywiający oraz regenerujący. Jeśli chodzi o ich aplikowanie, powinno się ono odbyć na skórę, z której makijaż został przedtem zmyty. Twarz powinna zostać dokładnie umyta, a następnie przetarta tonikiem, który zmyje resztki makijażu. Jest to niezwykle istotne, jeśli chcesz, aby Twoja cera pozostała nieskazitelna!

Kremy dla skóry problematycznej

Część z nas ma tego pecha, że musi mierzyć się z cerą problematyczną, w takiej sytuacji najlepszym sposobem jest udanie się do dermatologa w Warszawie, który pomoże dobrać odpowiednie do cery kosmetyki. Najważniejszym jest, aby nie zatykały one porów oraz by zapewniły odpowiednie nawilżenie. Zwróć uwagę na to, aby w składzie nie było alkoholu, gdyż może on pogorszyć Twoje problemy z cerą. Skóra problematyczna jest czymś, o co należy dbać ze szczególną ostrożnością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.