Materac do małego mieszkania lub na łóżko dla gości

Materac do małego mieszkania lub na łóżko dla gości

Nie każdy z nas dysponuje w mieszkaniu dużą powierzchnię, bo często kupujemy pierwsze własne lokum na zasadzie „ciasne, ale własne”. Dziś przedstawimy kilka porad, w jaki sposób wybrać kompaktowy materac 70×200 cm, który umożliwi wygodne spanie.

Materac 70×200 cm – piankowy czy kieszeniowy?

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepszym wyborem będzie materac piankowy, czy może kieszeniowy. Odpowiedź jest dość prosta. Nowoczesne materace piankowe, wykonane z dobrej jakości surowców, można śmiało polecić dzieciom. Zresztą materac 70×200 o nietypowo wąskich rozmiarach często jest dopasowywany właśnie do łóżek najmłodszych. Tego typu materace są bardziej elastyczne, ale rekompensuje to niska waga dziecka. Większość osób dorosłych wygodniej wyśpi się zapewne na materacu kieszeniowym. To coraz bardziej popularne i nowoczesne konstrukcje, w których każda sprężyna działa autonomicznie, bo spoczywa w oddzielnej kieszeni. Dzięki temu materace pozostają sztywne i nie są podatne na drgania wywołane ruchem.

Jak dopasować twardość materaca?

O tym, jak dobrze się wyśpimy, decyduje między innymi twardość materaca. Nie jest prawdą, że im materac jest twardszy, tym lepiej. Wszystko zależy od wagi jego użytkownika. Im jest ona wyższa, tym naturalnie materac powinien być twardszy, aby zapewnić odpowiednią pozycję i wygodę kręgosłupowi oraz naszym mięśniom. Biodra i kręgosłup powinny układać się w jednej płaszczyźnie, a materac możemy przetestować wsuwając dłoń pod biodra. Jeśli napotkamy na trudności z a wysunięciem, materac jest prawdopodobnie zbyt miękki.

Czy materac zawsze powinien być twardy?

Wciąż wśród wielu osób pokutuje przekonanie, że wygodny i korzystny dla zdrowia materac powinien być twardy. Nie jest to do końca prawda. Twardość materaca zależy przede wszystkim od masy ciała jego użytkownika. Im więcej kilogramów musi unieść materac, tym rzeczywiście powinien być twardszy. Nie bez powodu wszystkie materace cechują się pewną elastycznością. Gdy są zbyt twarde, możemy narazić się na bóle, a nawet zwyrodnienia kręgosłupa. Dlatego szczególnie osoby filigranowe powinny rozważyć zakup bardziej miękkiego materaca. Najlepiej wypróbować go przed zakupem albo wybrać producenta, który umożliwia zwrot materaca, jak na przykład marka Godre, z której ofertą można zapoznać się na stronie godre.pl. Najważniejsze, by po ułożeniu na plecach, biodra i kręgosłup układały się w jednej linii.

W jakich sytuacjach sprawdzą się wąskie materace?

Materac 70×200 cm ma dość nietypowe gabaryty, ponieważ materace dla osób dorosłych są zazwyczaj przynajmniej o 10 cm szersze. Jednak dzieci i osoby filigranowe lub po prostu śpiące spokojnie w jednej pozycji bez problemu mogą się na nich wysypiać, oszczędzając jednocześnie dodatkową przestrzeń w mieszkaniu. Ten niewielki materac może także spocząć na łóżku przeznaczonym dla gości, które jest używane wyłącznie sporadycznie, co nie znaczy, że ma być niewygodne. Więcej na temat optymalnego wyboru materaca można przeczytać na stronie wiodącego producenta materacy Godre – pod adresem godre.pl.

2 thoughts on “Materac do małego mieszkania lub na łóżko dla gości

  1. Ja mam materac ekologiczny i jestem mega zadowolona. Materac to podstawa zdrowego i dobrego snu, a to się przekłada później na nasze samopoczucie w ciągu dnia i zdrowie

  2. Jak materac dla gości to tylko cienki, nawierzchniowy, od kilku lat nocuję co jakiś czas znajomych na rozkładanym fotelu, na to dorzucam własnie topper i jest super, zdarzyło mi się na nim kilkukrotnie spać, jest bardzo wygodnie jak na taki rozkładany mebel + cienki materac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.