Piwo nie tylko do picia- zaskakujące zastosowania piwa

Piwo nie tylko do picia- zaskakujące zastosowania piwa

Piwo czyli znany i lubiany trunek większości Polaków, a jak się okazuje – nie tylko trunek służący do picia.  Ten oto napój alkoholowy jest trzecim pod względem popularności na świecie- zaraz po wodzie i herbacie. Otrzymujemy go w wyniku fermentacji alkoholowej słodu, wody i chmielu przy użyciu drożdży. Poznajmy więc jego (inne niż spożywcze) magiczne zastosowania!

Odżywcza kąpiel

Jeśli potrzebujesz w zaciszu domowym zafundować sobie małe SPA po ciężkim dniu to znasz już odpowiedz. Wystarczy, że do gorącej kąpieli dolejesz sporą ilość ciemnego piwa- odżywi ono i zmiękczy Twoją skórę. Działa podobnie jak sól morska.

piwo
pivnilazne-kv.cz

A jeżeli zastosujesz do tego moje sposoby na nawilżenie skóry twarzy to poczujesz się jak w raju.

Nie tyko lek na kaca

Puszka piwa może wspomóc pracę żołądka, a także  zniwelować ból, ponieważ działa znieczulająco. Jeśli masz chwilowe rewolucje żołądkowe- śmiało!

Piwo > Wino

W tym pojedynku wygrywa piwo. Dlaczego? Ponieważ piwo to idealny odplamiacz plam powstałych po winie, które jak wiadomo bywają  uciążliwe. Wystarczy zmoczyć brudne miejsce, wytrzeć i wysuszyć .

Posprząta Ci dom

To nie żart. Piwko kocha drewno domowych szafek, idealnie poleruje srebro, metalowe części czy naczynia.  Zanim jednak przystąpicie do domowych porządków upewnijcie się, że piwo jest wygazowane, a najlepiej zwietrzałe.

Włosy jak z Hollywood

Piwo to idealny szampon nabłyszczający do włosów. W jego skład wchodzi witamina B oraz cukry, które nadadzą połysk Twoim włosom- wystarczy wetrzeć je we włosy, odczekać około 10 min i spłukać zimną wodą.

piwo na włosy

Szkodnikom stop

Muszki owocówki to zmora w każdym domu, zaś ślimaki to zmora każdego ogrodnika. Jeśli chcecie się ich pozbyć, w domu zostawcie otwarte piwo nakryte reklamówką z dziurkami, zaś w ogrodzie wkopaną miskę z tym oto (świeżym!) trunkiem.  Muszki odstraszy, ślimaki zwabi i unieszkodliwi.

Witaj w kuchni, sir!

Po pierwsze browar to świetny sposób na kurczaka. Używając otwieracza do konserw należy zrobić jak największy otwór, nadziać kurczaka, włożyć do piekarnika, a następnie rozkoszować się jego wspaniałym, aromatycznym smakiem.  Warto dodać, że piwo to tajny składnik szefów kuchni, ponieważ zmiękcza on mięso, a także idealnie nadaje się jako marynata.

3 thoughts on “Piwo nie tylko do picia- zaskakujące zastosowania piwa

  1. Świetny artykuł. Nigdy nie zastanawiałam się nad tym do czego można wykorzystać piwo. Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.