Zabiegi na włosy u specjalisty czy zrobić kurs trychologiczny?
Marzeniem każdego jest mieć piękne, zdrowe, gęste i lśniące włosy. Niestety szybki i nieodpowiedni tryb życia sprawia, że coraz częściej narzekamy na problemy z włosami. Aczkolwiek nierzadko wpływ na to ma także stres, otoczenie, jak również geny. Problem z włosami może pojawić się w każdym wieku, niezależnie od płci. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób sobie z tym radzić.
Mezoterapia
Jest to niechirurgiczny zabieg, który polega na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych. Zabieg ten po raz pierwszy został wykonany już w latach 50. Celem zabiegu mezoterapii jest wyleczenie różnych schorzeń i problemów skórnych, w tym skóry głowy, aby wzmocnić i poprawić wygląd włosów.
Podawane preparaty przy wykonywaniu zabiegu mezoterapii są mieszankami różnych leków, dobranych do konkretnego problemu klinicznego. Do najczęściej stosowanych zalicza się przede wszystkim: kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, peptydy biomimetyczne, jak również lignokainę. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu przy zastosowaniu maści znieczulającej. Wobec czego pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu i bólu.
Zabieg wykonywany jest za pomocą cienkiej igły, w odstępach 5 – 20 mm. Standardowa mezoterapia to około ilość około trzech zbiegów, w zależności od rodzaju skóry i predyspozycji pacjenta. Zabieg ten może być wykonywany przez cały rok, niezależnie od pory roku.
Mezoterapia – przeciwwskazania
Do przeciwskazań należy zaliczyć w szczególności: ciążę, alergię na metale, zaburzenia krzepliwości krwi, cukrzycę, nowotwory, karmienie piersią, stany zapalne skóry, jak również stany alergiczne oraz nadmierną ilość znamion.
Mezoterpia działa w ten sposób, że mikronakłuwanie stymuluje naskórek, przez co następuje jej regeneracja. Zabieg co prawda nie jest bolesny, aczkolwiek mogą wystąpić niewielkie skutki uboczne w postaci zaczerwienienia, bądź bądź delikatnego krwawienia. Nie są to jednak skutki uboczne, które utrzymują się długo i w jakiś sposób mogłyby zaszkodzić komfortowi pacjenta. Mezoterapię mogą wykonywać osoby w każdym wieku.
Terapia światłem LED
Jest to kolejny nieinwazyjny zabieg, dzięki któremu włosy nabiorą wigoru i staną się piękniejsze. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i polega na dostarczaniu energii komórkom.
W zależności od rodzaju urządzenia światło może przybierać różny kolor. Bez światła nie dochodzi do przyswajania substancji odżywczych, ani rozwoju tkanek. Emitowane światło wnika w mitochondria komórek, a następnie dociera do błony wewnętrznej, gdzie oksydaza zostaje pobudzona do działania. W związku z czym następuje zwiększenie metabolizmu komórkowego.
Światło, które jest emitowane przez wiązkę diody LED jest przyjemne i nie powoduje przegrzewania. Zabieg trwa około 20 min, w zależności od ile powierzchni ciała obejmuje.
Terapia światłem LED – przeciwwskazania
Do przeciwskazań do wykonywania tego zabiegu należy zaliczyć przede wszystkim: karmienie piersią, ciążę, uczulenie na światło, przyjmowanie leków ulegających fotodegradacji, padaczkę, choroby autoimmunologiczne, jak również choroby tkanki łącznej.
Należy także pamiętać, iż skuteczność tej formy terapii uzależniona jest od wieku pacjenta, ponieważ u osób starszych wyczerpuje się potencjał energetyczny komórek.
Mikropigmentacja
Zabieg ten dedykowany jest głównie mężczyznom, aczkolwiek zdarza się również tak, że korzystają z niego również kobiety. Zabieg polecany jest w przypadku całkowitej utraty włosów, jak również łysienia plackowatego i polega na odtwarzaniu pigmentem cebulek włosów.
Pigment ten jest indywidualnie dobierany do koloru włosów pacjenta. Jest on neutralny dla organizmu człowieka. W związku z czym nie ma zagrożenia pojawienia się reakcji alergicznych.
Zabiegi trychologiczne – kurs trychologiczny
Zabiegi te powodują wzmocnienie włosów, jak również skuteczną eliminację zaburzenia funkcjonowania skóry głowy. Oprócz eliminacji wypadania włosów, zabiegi trychologiczne pomagają leczyć atopowe zapalenie skóry, łupież, łuszczycę, jak również łojotokowe zapalenie skóry.
Trychologia jest stosunkowo nową dziedziną nauki, ale zdobywa coraz szersze grono zadowolonych pacjentów. Zabiegi trychologiczne nie są bolesne i należą do relaksujących. Polegają na oczyszczeniu skóry głowy, pobudzeniu krążenia oraz nawilżaniu. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest za każdym razem indywidualnie do potrzeb danego pacjenta.
Kosmetyki trychologiczne, które są stosowane podczas zabiegu bardzo często oparte są o ekstrakty roślinne, olejki, aminokwasy, komórki macierzyste, jak również czynniki wzrostu.
Trychologia – przeciwwskazania
Do przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu zalicza się przede wszystkim: ciążę oraz ewentualne uczulenia na składniki dermokosmetyków. Najczęściej wykonywanych jest do czterech do dziesięciu zabiegów w odstępach co tygodniowych. W celu uzyskania jak najlepszego efektu. Należy pamiętać także, aby po zabiegu zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry głowy i włosów w zaciszu domowym. Stosować odpowiednie odżywki, olejki i szampony przeznaczone do naszego rodzaju włosa.
Kurs Trychologiczny – Profesjonalne szkolenie
Mając na uwadze fakt, iż trychologia jest stosunkowo młodą dziedziną nauki, a popyt na nią jest zadowalająco wysoki, wiele osób zainteresowanych jest także kursami z tego zakresu.
Kursy trychologiczne to nie tylko dobry sposób na rozwijanie swoich umiejętności, ale przede wszystkim na poznanie niezbędnej wiedzy, dzięki której w przypadku problemów z włosami będziemy mogli pomóc sobie i osobom w swoim otoczeniu.
Kurs taki można zrobić w miejscu https://www.machnica.pl/. Centrum to znajduje się w Pile i zrzesza specjalistów skupiających się na pięknie ludzkiego ciała. Szkoła trychologi obejmuje 5 zjazdów i kończy się egzaminem praktycznym oraz teoretycznym. Po ukończeniu kursy każdy słuchacz ma możliwość uzyskania specjalnego certyfikatu „Wiarygodny Trycholog”.
Na kursie poruszane są trudne przypadki trychologiczne, jak również umiejętność precyzyjnego przeprowadzania zabiegów. Szkolenie prowadzone jest przez specjalistki o bogatym doświadczeniu i wiedzy. Grupy liczą od 4 do 7 osób, wobec czego zajęcia prowadzone są w warunkach komfortowych. Każdy kursant ma gwarancję, iż przekazana wiedza zostanie przyswojona w całości.